فرآیند پذیرش مقالات همایش ملی مدیریت مصرف و هدررفت آب به صورت زیر است:

 


 

نحوه ارسال مقاله

برای ارسال مقاله،  ابتدا باید در سایت همایش، عضو شوید. برای این کار روی گزینه عضویت در سامانه در نوار بالایی (سمت چپ) کلیک کنید. با وارد کردن اطلاعات مورد نظر و نام کاربری، سیستم یک رمز عبور به شما اختصاص می دهد که به آدرس ایمیل شما هم ارسال می گردد. شما می توانید با ورود به سامانه این رمز را تغییر دهید.

پس از ورود به سامانه، می توانید از طریق منوی مقالات و گزینه ارسال و پیگیری مقاله، مراحل ارسال مقاله جدید را انجام دهید. در مرحله اول، باید عنوان مقاله، چکیده مقاله و واژگان کلیدی را وارد نمایید. متن چکیده ارسالی، می‌باید بین 200 تا 400 کلمه باشد.

در مرحله بعد، درصورتی‌که به غیر از شما، نویسنده یا نویسندگان دیگری هم وجود دارد، باید اطلاعات دیگر نویسندگان مقاله را وارد نمایید. دقت فرمایید که نویسنده مسئول مقاله باید حتما در سایت ثبت‌نام کرده باشد. در ادامه مراحل می‌توانید در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی در خصوص مقاله، این توضیحات را برای هیئت داوری ارسال نمایید.

در مرحله بعد، فایل اصلی مقاله (به صورت Word 2007) شامل جداول و تصاویر را اضافه نمایید. در صورت وجود تصاویر و جداول تکمیلی می‌توانید در این مرحله آن‌ها را نیز جداگانه ارسال کنید که باید تحت عنوان فایل‌های تکمیلی/ اضافی ارسال گردند.

در پایان و در مرحله «تکمیل و ارسال مقاله» خلاصه‌ای از مقاله شما به همراه کد مقاله نشان داده می‌شود که در صورت تایید اطلاعات، باید گزینه «ارسال مقاله» را انتخاب نمایید تا مقاله شما در لیست مقالات برای داوری ثبت شود.